ندای ظهور

با حضورسه شهید مدافع حرم و جمعی از عاشقان اهل بیت(ع)؛

حرم مطهر رضوی در سوگ اسوه صبر و استقامت زینب کبری(س)

همزمان با سالروز رحلت جانسوز زینب کبری(س) جمع کثیری از دوستداران اهل بیت(ع)با حضور خانواده های شهدای مدافع حرم در حریم قدسی رضوی گرد هم آمده و در سوگ اسوه صبر عالم اشک ماتم ریختند.

به گزارش پايگاه خبری ندای ظهور، در مراسمی که به مناسبت رحلت جانسوز زینب کبری(س) و با حضور جمع کثیری از مردم خداجوی مشهد مقدس و خانواده های شهدای مدافع حرم شامگاه شنبه در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد زائران و مجاوران حرم رضوی در سوگ بانوی قهرمان کربلا اشک ماتم ریختند.

در این مراسم که پس از اقامه نماز مغرب و با حضور سه پیکر پاک شهید مدافع حرم، خانواده معظم آنها و تعدادی از اعضای لشکر فاطمیون و مدافع حرم برگزار شد مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) سوگواران را با نوای حزن انگیز مرثیه سرایی همراهی کردند.

حرم مطهر رضوی و سوگواران زینب(س) امشب در سالروز رحلت بانوی قهرمان کربلا میزبان پیکر سه شهید مدافع حرم از جمله«اسد الله حسینی»، «مرتضی رجبی» و «کاظم توسلی» بودند تا با مرثیه خوانی میثم مطیعی فضای حرم مطهر سراسر از حزن و اندوه عقیله بنی هاشم(س) شود.

زینب کبری بهترین الگو برای دفاع از ولایت

در مراسمی که شامگاه شنبه با حضور خیل دوستداران اهل بیت(ع) و سوگواران بانوی عالم در حرم مطهر رضوی برگزار شد سخنران این مراسم با بیان اینکه صدیقه کبری بهترین الگو برای دفاع از ولایت است بیان کرد: حضرت زینب(س) با دفاع صبر و استقامت، قیام کربلا را ماندگار و جاودانه ساخت.

حجت الاسلام مهدی ماندگاری با تبیین شخصیت این بانوی بزرگ دنیا در جمع سوگواران بیان کرد: دفاع از حریم ولایت و امامت مهمترین شعار مکتب حضرت زینب(س) است و این بانوی بزرگوار با لبیک به ندای «هل من ناصر ینصرنی» در به ثمر رساندن نهضت عاشورا، نقش موثری ایفا کردند.

وی با اشاره به مجاهدت های این بانوی قهرمان کربلا اظهار کرد: همه افرادی که امروز در راه دفاع از حریم ولایت به شهادت می رسند از این بانوی قهرمان و فداکار الگو گرفته اند.

مشهد مقدس رنگ ماتم به خود گرفت

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت صدیقه کبری(س) در حرم کبریایی حضرت ثامن الحجج(ع) با حضور زائران و دلسوختگان مکتب اهل بیت(ع) با اجرای برنامه های عزاداری و مدیحه سرایی در حال برگزاری است.

شهر مقدس مشهد در این شب ملکوتی یکپارچه سیاهپوش و پرچم های مشکی در سراسر شهر برافراشته شده است و محبان اهل بیت(ع) با دلی شکسته و غم بار در گوشه و کنار این شهر و در کنار مرقد مطهر امام مهربانی ها سوگنامه می خوانند و این گونه عشق و علاقه خود را به حضرت زینب (س) نشان می دهند.

امشب دسته های عزاداری دل های دردمند خویش را به ضریح حرم مطهر حضرت ثامن الحجج(ع) گره زده اند و مداحان اهل بیت(ع) به مدیحه سرایی و بیان رثای زندگی حضرت زینب کبری(س) پرداخته اند.

عاشقان اهل بیت(ع) همنوا با مدیحه سرایی مداحان با زمزمه هایی به یاد تنهایی حضرت زینب (س) اشک ماتم ریختند.

زائران حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) از نقاط مختلف کشور به مشهد مقدس آمده اند تا در این شب غم بار به ساحت مقدس امام زمان(عج) و حضرت ثامن الحجج(ع) تسلیت بگویند و این گونه عشق و علاقه خود را به اهل بیت(ع) نشان دهند.

مسلمانان خارجی مقیم  مشهد نیز در کنار دسته های عزداری با برگزاری آیین های سوگواری و عزاداری دست بر سینه گذاشته و به پیشگاه  امام مهربانی ها عرض تسلیت می گویند و در غم از دست دادن اسوه صبر و استقامت زینب کبری(س) اشک ماتم می ریزند.

شهر مقدس مشهد همانند سایر نقاط ایران اسلامی، امشب عشق به اهل بیت عصمت و طهارت و اوج ارادت خود به یگانه بانوی قهرمان کربلا را بار دیگر به گونه ای زیبا و وصف ناشدنی به نمایش گذاشت، در خیابان ها و کوچه ها ایستگاه های صلواتی برپا شده است و از زائران پذیرایی می شود.

مردم مشهد با گسترانیدن فرش عزای سلاله پاک پیامبر رحمت و مهربانی، با پخش نذری و برپایی ایستگاه صلواتی، از راه دور و از پس فرسنگ ها فاصله، عشق و ارادت خود به ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و حضرت زینب (س) ابراز می کنند.


منبع : خبرگزاری مهر

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ندای ظهور