ندای ظهور

وزیر بهداشت عنوان کرد؛

آرزوی آیت الله هاشمی ساختن کشور، آرامش مردم و پیشگیری از دو قطبی شدن

وزیر بهداشت در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: ایشان تا آخرین لحظه عمرشان در مسیری حرکت کردند که آرزوی امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی بود.

به گزارش پايگاه خبری ندای ظهور، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی برای مردم عزیز و شریف ایران، چهره شناخته شده‌ای بودند؛ شاید دلیلش این باشد که تمام زندگی ایشان، صرف خدمت به مردم، مبارزه و تلاش برای احیای ارزش‌های اسلامی و اخلاقی، آزادی‌های فردی و اجتماعی، ارتقای معیشت مردم و استقلال کشور شد.

وی گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا آخرین لحظه عمرشان در مسیری حرکت کردند که آرزوی امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی بود و برای خدمت به مردم، هیچ تفاوتی بین روز آغاز و پایانی عمرشان وجود نداشت.

وزیر بهداشت که در آخرین روز حیات آیت الله هاشمی همراه ایشان بود، ادامه داد: چند ساعت قبل از فوت آیت الله با ایشان جلسه داشتم. در آن جلسه گفتند، آرزوی‌شان ساختن کشور، آرامش مردم، پیشگیری از دو قطبی شدن و تنازعاتی است که همیشه برای استقلال و پیشرفت یک کشور چون سمی مهلک عمل می‌کند.

به گفته وی، ایشان معتقد بودند همه جریانات و افرادی را که بر خلاف مسیر وحدت کشور حرکت می‌کنند، باید شناخت و ریشه نفاق را خشکاند. در این مسیر هم باید از خود و اطرافیان‌مان شروع کنیم و انگشت اتهام را به سمت دیگران نشانه نرویم البته این‌کار در مورد مسئولان رده بالا، بیشتر صدق می‌کند.

هاشمی با بیان اینکه اگر بخواهیم راه بزرگان را برویم، باید به اهداف آنها بیندیشیم و از خودمان عبور کنیم، ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی هم همین مسیر را پیمود؛ ایشان چندین سال پیش از خود عبور کرد و فقط به نظام، کشور، ملت و مصالح و منافع آنان فکر می‌کرد و به همین دلیل، تمام مصیبت‌هایی را که به ایشان تحمیل شد، شیرین دید و آنها را به جان خرید.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه آیت الله هاشمی به واقع نماد روحانیت انقلابی و مخلص بود تصریح کرد: بزرگترین صفت‌شان «صبر» بود، چه در مقابل افرادی که خدمت زیادی به آنها کرده بود و قدرشناس نبودند و چه درمقابل هم لباس‌های خودشان که در اخلاق، مروت و آموزه‌های دینی دیدگاهی متفاوت با ایشان داشتند.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی همیشه و به‌ویژه در آخرین روز زندگی که ناهار را در خدمت‌شان صرف کردم، آرزوهای زیبایی برای آینده کشور داشتند و مطمئن بودند که کشور از گردنه و مشکلات اقتصادی عبور خواهد کرد، ادامه داد: لازم است به خود آییم و از رفتن ایشان درس و عبرت بگیریم. راه او را بشناسیم و بدانیم اگر می‌خواهیم اسلام و انقلاب و آنچه شهدا برایش جان دادند، پابرجا بماند، باید رفتار، کردار و نگاه‌مان به یکدیگر را عوض کنیم. باید مهربان و صادق باشیم و به اهداف بزرگی مانند مجد و عظمت اسلام و کشور و ارتقای معیشت و رفاه مردم فکر و کار و تلاش کنیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: این تنها راه قدرشناسی از سال‌های طولانی تلاش و فداکاری قرآن شناسی مجاهد، مبارزی عالم و سیاستمداری مردمی و مردمدار است

سردار وحیدی مراسم وداع با یار انقلاب؛: آیت‌الله هاشمی با جریان نفاق درگیر بود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از ابتدای انقلاب تاکنون با جریان نفاق و ضد انقلاب درگیر و در حال مبارزه با آنها بود.

به گزارش پايگاه خبری ندای ظهور، سردار احمد وحیدی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران با اشاره به شخصیت انقلابی و مبارزاتی آن مرحوم اظهار داشت: ایشان یک شخصیت بسیار مبارز و حاضر در همه میدان‌های انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: یکی از حوزه های مهم درگیری آقای هاشمی، با جریان نفاق بود؛ جریانات نفاق از بعد از انقلاب کسانی بودند که آقای هاشمی از ابتدای انقلاب به طور کامل با آنها درگیر بود و آنها نیز حتی به ترور وی اقدام کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: آقای هاشمی رفسنجانی به طور کامل به چارچوب های مدنظر امام و رهبری پایبند بود و در این چارچوب عمل می کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ندای ظهور