ندای ظهور

لاریجانی با مراجع تقلید دیدار کرد

آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن دیدار با تعدادی از مراجع عظام تقلید در قم، گزارشی از عملکرد قوه مقننه ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است امروز پنجشنبه با آیت الله العظمی وحید خراسانی از مراجع عالیقدر تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

براساس این گزارش در این دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد قوه مقننه به آیت الله وحید خراسانی ارائه کرد.

گفتنی است در این دیدار آیت الله وحید خراسانی ضمن دعای خیر و آرزوی موفقیت برای لاریجانی، به وی توصیه کرد که رسیدگی به مشکلات اقتصادی و بهبود معیشت مردم باید از اولویت‌های کاری مسئولان باشد.

در هر کشوری که کار ارزش شود آن کشور پیشرفت می‌کند


رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین عصر پنجشنبه با آیت الله العظمی جعفر سبحانی از مراجع عالیقدر تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار آیت الله سبحانی خطاب به لاریجانی گفت: الحمدالله اداره شما نسبت به مجلس مورد رضایت است و شکرخدا که با رعایت بی‌طرفی و با هدف مجلس را اداره می‌کنید و ان‌شاءالله اداره خواهید کرد.

آیت الله سبحانی افزود: ان‌شاءالله ایده شما در بخش تولید عملی شود، در هر کشوری که کار ارزش شود آن کشور پیشرفت می‌کند.

گفتنی است در ابتدای این دیدار لاریجانی گزارشی از عملکرد قوه مقننه به آیت الله سبحانی ارائه داد.


بررسی وضعیت سیستم بانکی در مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین امروز پنجشنبه با آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع عالیقدر تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس این گزارش در این دیدار لاریجانی گزارشی از عملکرد قوه مقننه به آیت الله موسوی اردبیلی ارائه داد و گفت: کمیته‌ای در مجلس مأمور شده که وضعیت سیستم بانکی را مجدداً بررسی کند و در این رابطه فعالیت‌هایی انجام داده است.

رئیس قوه مقننه افزود: طرحی در رابطه با بررسی مجدد سیستم بانکی در مجلس آماده شده که در رابطه با مشکل ربوی بودن مطرح است تا بتواند این مشکل را حل کند.

آیت الله موسوی اردبیلی در این دیدار برای رئیس مجلس آرزوی موفقیت داشت.

گفتنی است لاریجانی نسخه‌ای از فعالیت‌های کمیته مجلس در خصوص بررسی مجدد عملکرد سیستم بانکی به این استاد برجسته حوزه تقدیم کرد.


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه نباید به حرف‌های آمریکایی‌ها اعتماد کرد، تأکید کرد: آمریکایی‌ها و دشمنان به دنبال ایجاد مشکل و تفرقه بین مسلمانان هستند. آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار رئیس جلس شورای اسلامی با تبریک سال جدید و سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: از بیان گزارشات شما در خصوص مسائل کشور تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به مسائل بین الملل گفت: دشمنان اسلام سال به سال مجهزتر می‌شوند و در رابطه با جریانات سوریه و مسائل منطقه نباید به حرف‌های آمریکایی‌ها اعتماد کرد به دلیل اینکه آمریکایی‌ها متناقض حرف می‌زنند و شأن آن‌ها ایجاد مشکل و تفرقه بین مسلمانان است که باید در این زمینه بیدار بود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: وجهه ایران در عرصه بین الملل بسیار بالا است.

آیت الله نوری همدانی در خصوص مسائل بانکی نیز گفت: باید رفع مشکلات بانکی به لحاظ زمانی طولانی نشود و در خصوص جریمه‌های تأخیر باید از راهکارهایی مانند رهن و اخذ ضمانت معتبر استفاده شود و موضوع اخذ جریمه دیرکرد بانکی رفع شود.

آماده سازی طرحی درمجلس در زمینه بانکداری بدون ربا

در ابتدای این دیدار علی لاریجانی با تبریک سال جدید به آیت الله نوری همدانی، گزارشی از عملکرد قوه مقننه ارائه داد و گفت: با توجه به اینکه یک سالی است در مجلس در خصوص طرح بانکداری بدون ربا کارهایی صورت گرفته و طرحی آماده شده، نسخه‌ای از این گزارش را همراه با نامه‌ای تقدیم شما می‌کنم تا مطالعه بفرمایید البته این طرح هنوز به تصویب نرسیده و باید بیشتر روی آن کار شود.

وی افزود: در حوزه مسائل منطقه‌ای وضعیت بهتر شده و پیشرفت‌هایی در مسائل سوریه حاصل شده و تروریست‌ها تا حد زیادی کنار زده شده‌اند و در حلب سوریه پیشرفت‌ها خوب بوده است.

رئیس قوه مقننه افزود: در حال حاضر مذاکراتی در رابطه با مسائل مذکور در جریان است و تصور من این است که بحث‌های سیاسی برای حل و فصل مسائل منطقه‌ای در کشورهایی مانند سوریه و بحرین امسال جدی‌تر می‌شود و باید در این زمینه از دیپلماسی فعال‌تری برخوردار باشیم تا ان‌شاءالله مشکلات منطقه برطرف شود.

وی در خصوص موضوعات اقتصادی نیز گفت: بعد از بحث‌های هسته‌ای فروش نفت پیشرفت داشته و در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت به فروش می‌رسد و در مجموع دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه معیانات گازی و نفت صادر می‌شود.

لاریجانی افزود: فضای سیاسی کشور باید به نحوی باشد که سرمایه‌گذاران امیدوار کننده کار کنند، البته هنوز فضای رکود وجود دارد و باید با ایجاد ثبات بیشتر سرمایه‌گذاری شود البته مشکلاتی در اجرای توافق هسته‌ای است که باید رفع شود.

برای تقویت بنیه دفاعی در لایحه ۹۵، بودجه نسبتاً قابل توجهی اختصاص داده شده است

رئیس نهاد قانونگذاری گفت: با توجه به تأخیر در ارائه بودجه از یکشنبه هفته آینده بودجه در مجلس بررسی می‌شود و در بودجه تلاش شده تا در اعتبارات بخش‌های فرهنگی و دینی تقویتی حاصل شود و همچنین از بخش بهداشت و درمان پشتیبانی و در تولید و صادرات رونق ایجاد شود و از صادرکنندگان حمایت شود.

وی افزود: به دلیل خشکسالی‌های چند سال اخیر به موضوع آب توجه شده و با توجه به اجازه مقام معظم رهبری ۵۰۰ میلیون دلار برای رفع مشکل در زمینه کمبود آب به روستاها اختصاص خواهد شد تا صرف لوله‌کشی آب شود. البته برای تقویت بنیه دفاعی نیز بودجه نسبتاً قابل توجهی اختصاص داده شده و تغییرات در بودجه متناسب با شرایط دیده شده است.

لاریجانی افزود: در خصوص برنامه ششم توسعه مواد تکراری جدا شده و تا پایان فعالیت این مجلس ان‌شاءالله کارها در این خصوص به پایان می‌رسد البته خود برنامه ششم دارای مشکلاتی است که امیدوارم رفع شود و اگر در پایان این دوره موضوع حل نشود در دوره فعالیت مجلس دهم پیگیری و انجام خواهد شد.


منبع : خبرگزاری مهر

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ندای ظهور