ندای ظهور

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران

نقش ارتش به خوبی در فیلم های دفاع مقدس به تصویر کشیده نشده

سخنگوی ارتش با تاکید براینکه هنوز جامعه فیلمسازی اطلاع دقیقی در زمینه رشادت‌های نیروهای ارتش در ۸ سال دفاع مقدس ندارد، اعلام کرد در صورت مراجعه فیلمسازان اطلاعات در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

پايگاه خبری ندای ظهور ، امیر سرتیپ دوم ستاد شاهین تقی خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران با سینمای ایران در تولید فیلم در زمینه نقش ارتش در هشت سال دفاع مقدس گفت: کار در حوزه دفاع مقدس و تولید فیلم جنگی بسیار سخت است و باید قبول کنیم بسیاری از کارگردانان و تهیه کنندگان در حوزه سینما با همه عشق و علاقه ای که به حوزه دفاع مقدس دارند به این بخش ورود پیدا نمی کنند زیرا تولید در این زمینه را بسیار سخت می دانند. این کم کاری در حوزه تولید فیلم های دفاع مقدس به دلیل همکاری نکردن نیروهای مسلح نیست، بلکه دلیل اصلی آن دشواری تولید در این زمینه است.

وی بیان کرد: البته بخشی از تجهیزات مورد نیاز سینماگران برای تولید آثار جنگی در انحصار نیروی های مسلح و ارتش قرار دارد که واگذاری آن و یا در اختیار قرار دادن تجهیزات به سینماگران ساز و کار خود را دارد. نیروهای مسلح در زمینه همکاری با سینماگران هیچ کم‌کاری نداشته است و اشتیاق مجموعه عزیزان علاقمند به این حوزه می تواند به نوعی برای ما ایجاد انگیزه کند.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران توضیح داد: زمانی که صحبت از مشارکت در تولید یک فیلم می شود، این مشارکت تنها به معنای مشارکت مالی نیست زیرا بخشی از همکاری ما در زمینه در اختیار گذاشتن امکانات است مثلا وقتی که یک ناو و یا یک هواپیمای ما در فیلمی استفاده می شود سهمی که ارتش برای ساخت یک فیلم جنگی با این امکانات و تجهیزات جنگی می گذارد به مراتب بالاتر از سهم ریالی است که طرف دیگر برای فیلم هزینه می کند که البته چنین اقدامی از سوی ارتش و نیروهای مسلح دیده نمی شود.

وی تاکید کرد: با احترام به همه فیلمسازان دلسوز، باید بگویم اطلاعات هنرمندان در حوزه نقش ارتش در سال های دفاع مقدس کم است. اگر اطلاعات سینماگران نسبت به نقش آفرینی سرنوشت ساز ارتش و فرماندهان جنگ بیشتر شود بی شک با اشتیاق بیشتری در زمینه تولید این دسته از فیلم ها قدم برمی دارند. در حال حاضر چون اطلاعات کمی در زمینه نقش ارتش دارند انگیزه لازم برای مراجعه به ارتش برای تولید فیلم ندارند و در نهایت سهم ارتش در حوزه فیلم های تولید شده در زمینه دفاع مقدس کمتر است.

این امیر ارتش بیان کرد: البته ما نیز این دغدغه را داریم که چرا نقش ارتش به خوبی در فیلم های دفاع مقدس به تصویر کشیده نشده و سعی می کنیم بیشتر در این زمینه فعال شویم.

امیر سرتیپ دوم ستاد شاهین تقی خانی در پایان گفت: ما در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش، هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی، گروه های مطالعات و معارف نیروهای زمینی، پدافند هوایی و دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی ارائه اطلاعات و اسناد نقش ارتش در هشت سال دفاع هستیم و مطمئنیم سینماگران با دیدن و مطالعه این اسناد به ایده ها و سوژه های خوب و قابل توجهی دست پیدا می‌کنند.
منبع: خبرگزاری مهر

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ندای ظهور