ندای ظهور

آفتاب در نگاه خورشيد

کتاب آفتاب در نگاه خورشيد به قلم مرتضي طاهري و منتشر شده توسط انتشارات عهد،کاوشي است در گفتارهاي امام رضا (ع) درباره امام عصر (عج).

1434020113book.jpg


نويسنده با بهره گيري روايات امام رضا(ع) و نيز ديگر امامان معصوم، سعي در بازشناسي شخصيت و مقام امام مهدي(عج) در نگاه امام هشتم دارد. امام رضا (ع)در فراق مهدي موعود اشک مي ريزد و با شنيدن نامش به احترام از جاي بر مي خيزد. آن حضرت فراوان از هجران و فراق امام سخن گفته اند و در موارد بسياري، رأفت بي کران، نشانه ها و اخلاق او را توصيف کرده اند. شرايط دشوار عصر غيبت و وظايف شعيان در اين عصر و بيان فلسفه انتظار و نويد به ظهور و پيروزي امام مهدي، از نگاه امام رضا، از ديگر مباحثي است که در اين مجموعه گرد آمده است.

ناشر کتاب مي نويسد: از آن جا که معرفت واعتقاد به وجود مقدّس حضرت مهدي عليه السلام از پايگاه هاي مهمّ اخلاقي وپرورش هاي انساني است، مطالعه در آثار واخبار مربوط به حضرتش، نقش موثّري در بيداري وهوشياري جان وانديشه انسان ها دارد.

 استعدادهاي خفته را بيدار مي کند و آدمي را در برابر مشکلات، اميدوار ونيرومند مي سازد.

در راستاي اين امر مهم، با الهام از فرموده ها وروايات منقول از حضرت رضا عليه السلام، در آشنايي بيشتر با آخرين ذخيره الالهي حضرت مهدي عليه السلام سعي کرده ايم.

اميد است اين اثر شعله اي از مشعل فروزان محبّت به حضرتش را در دل ها بيفزايد وحالت انتظار ظهور مصلح بزرگ را در دل هاي حقيقت جو فراهم آورد.


برگي از کتاب

اما رضا عليه السلام هنگام ذکر نام "قائم" از جاي برخاسته و دست بر سر مي نهاده و مي فرمود: خدايا فرجش را برسان و قيامش را آسان گردان.

از امام صادق عليه السلام سوال شد: علت برخاستن ، در موقع شنيدن نام حضرت قائم چيست؟ فرمودند: زيرا براي او غيبتي طولاني است، و از شدت مهرباني خود نسبت به دوستانش، هر کس را که به اين لقب از او ياد کند، به ديده عنايت مي نگرد، زيرا اين لقب يادآور قيا آن حضرت مي باشد و به خاطر بزرگداشت آن وجود مقدس است که بايد بنده خاضع و فروتن، هنگامي که حضرت با ديدگان شريفش به او نگاه مي کند، برخيزد و احترام کند و تعجيل فرج او را از خداي تعالي بخواهد

دیدگاه‌ها  

0 #1 علیرضا 1394-03-21 15:43
این کتاب بسیار خوب است و توصیه می کنم همه آنرا مطالعه نمایند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ندای ظهور